Nakupování

Proč věnovat tolik pozornosti výrobě schodiště


Abychom posílili kondici a zlepšili náladu

Velké pozornosti se dnes těší přízemní rodinné domy či rekreační objekty. Například takový bungalov – je cenově přijatelný, nenáročný na údržbu (protože tu nepotřebujete dlouhý žebřík) a dobře vypadá v okolní krajině. Tímto způsobem se však lidé ochuzují o jednu z nejúčinnějších pohybových aktivit, a sice o chůzi po schodech. Moudří lidé využívají schodišť ke svému prospěchu nejen tam, kde bydlí, ale i při pohybu ve venkovním prostředí. Ve srovnání s těmi, co z lenivosti raději jezdí výtahem, vybíhají schody po dvou na úřadech, sportovištích a v nákupních centrech, šplhají k vrcholkům rozhleden, a tam, kde nejsou schody, stoupají do horských svahů alespoň po kamenité cestě.

zábradlí na schodišti

Mít doma dům s více patry a se samonosným schodištěm, je velký dar. Nebuďte pošetilí a máte-li tu možnost chodit po schodech i doma, kde vás nikdo neruší a máte tu klid, využijte toho. Prodloužíte si život, zlepšíte kondici, vylepšíte náladu a výrazně přibrzdíte proces stárnutí.

schodiště v domě

Aby byly schody bezpečné

Zhotovit schodiště je jedna věc, ale dokud není v jeho blízkosti k dispozici zábradlí, pak nelze hovořit o bezpečném stavebním prvku. Zábradlí ke schodišti patří asi jako střecha k domu a pouze odborník si ví rady, jak jej správně ukotvit, z jakého materiálu jej vyrobit, a jak jej navrhnout, aby bezpečně udrželo tlakový nápor v okamžiku, kdy se o něj zapře někdo robustní a silný, anebo se někdo pokusí po zábradlí klouzat.

Zábradlí lze konstruovat z kovových materiálů, nejčastěji z uhlíkové konstrukční oceli včetně nerezové, či z eloxované hliníkové slitiny, anebo ze dřeva a dokonce z tvrzeného skla. Výroba zábradlí je svým způsobem věda a zejména požadavky na bezpečnost tu hrají větší roli, než například při výrobě konvenčního nábytku, jako jsou šatní skříně nebo psací stoly.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets