Podnikání

Výlet s mikrobusem po okolí Prahy


Zavítali k vám do Prahy nebo blízkého okolí přátelé ze zahraničí, anebo jste pozvali na návštěvu vaše kamarády ze vzdálenějších oblastí naší země a chtěli byste jim nabídnout výlet do okolí? Můžete si za tímto účelem pronajmout přepravní dodávku typu mikrobusu z půjčovny mikrobusů v Praze pro devět osob a vypravit se do okolí Prahy tam, kde jste dosud nikdy nebyli.

zřícenina hradu Okoř

Obrovskou výhodou Prahy je fakt, že se nachází na velmi členitém území, a že je tu poměrně rozmanitá a celkem i romantická krajina, kde je možné dokonce trávit svou dovolenou. Může se zdát nepochopitelné, že někteří lidé namísto k moři zamíří raději na svou chalupu za Prahou, a my bychom se mohli do těchto míst přesunout a zjistit, proč je pro ně lákavější pobyt na našem území, nedaleko nejlidnatějšího území plného průmyslu a dopravní infrastruktury.

Pražské mosty

Okoř a údolí Zákolanského potoka – zřícenina hradu Okoř se nachází na zajímavém místě v sousedství chatové oblasti v údolí Zákolanského potoka. Je to nesmírně krásné prostředí, které někomu z vás může připomínat malebnost Jižních Čech. Chatu tu měli také známí herci Laďka Kozderková a Vlastimil Bedrna. Vyplatí se tu zaparkovat vůz a projít se pěšky podél potoka až ke kamennému viaduktu anebo až k silnici na Zákolany, kde se nachází objekt bývalého rekreačního střediska.

Dolní Posázaví – chatová a trampská oblast je také oblíbeným místem pro rekreaci obyvatel Prahy na řece Sázavě, nedaleko soutoku s Vltavou. Úsek mezi Krhanicemi a Píkovicemi je protkán četnými peřejemi a je to jedno z nejoblíbenějších míst pro vodácké akce. Prosperují tu také půjčovny vodáckého vybavení a v teplém období roku tu zahlédnete zpravidla každý víkend nějaké plující vodáky na polyetylenových či laminátových kánoích nebo raftech. Oblast si můžete prohlédnout i pěšky z Posázavské stezky, značené červenou turistickou značkou.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets