Jump to content
 • Sign in to follow this  

  Destiny - do vesmíru a zpět

     (0 reviews)

  Abbadon

  Destiny vás uchlácholí na vlnách lehčího druhého, třetího levelu, kdy si řeknete, že ono to přeci jen nebude tak těžké, aby vás vzápětí roztrhala na kusy a naservírovala si vaše zbytky k snídani. Destiny, hra která byla doprovázena obrovskou propagací, obrovským rozpočte a ještě větším očekáváním.

   

  Ale jak je to s ní doopravdy? Po grafické stránce nelze Destiny nic vytknout. Krásné prostředí, ať už Země, Venuše nebo Marsu je rozmanité a vám nezbývá nic jiného, než se kochat. Pokud na to budete mít čas. Nepřátelé na vás naskakují jak na běžícím pásu a nic vám nedarují. Tady platí víc než jinde – škoda každé rány, která padne vedle. Naštěstí se nemusíte bát o munici. Té není poskrovnu a pokud se dostanete na úplné dno a nikde poblíž není co sebrat, po chvilce se vám všechno dobije. Což vám nejednou přijde vhod. Protože level obtížnosti je nastaven opravdu vysoko. Mise s označením hard, jsou opravdu hard. U nich vám dosavadní zásoba sprostých slov stačit nebude. Takže to po x-tém zabití buď můžete zkoušet (ono to jednou fakt půjde), nebo to na chvíli vzdát, sbírat zkušenosti a přijít, až budete mít vyšší úroveň. Koneckonců honba za novými a lepšími zbraněmi vás bude držet u hraní jako přikované. Stejně tak jako kooperace s ostatními hráči. Nevadí, že nemáte nikoho známého, on se někdo vždycky najde.

   

  Single a online svět je velice pěkně propojen, v jednu chvilku s vámi bojují další hraníchtíví spoluhráči a o kousek dál už jste sami a začínáte svou misi. Kvůli nutnosti permanentnímu připojení je ale potřeba počítat s občasnými výpadky (ano, je to velice příjemné, zvláště když vám to spadne po těžkém boji, a vám nezbývá, než začít znovu), to jsou ale porodní bolesti každé onlinovky, které se časem vychytají. Snad.

   

  Co se misí týká.. Po pár odehraných kolech si nejde nevšimnout jisté monotónnosti. Přijdete, postřílíte hordu nepřátel, vypustíte ducha (tedy, vašeho Ghosta), ten něco udělá a konec. Tomu ani nepřidá fakt, že se pohybujete na stejných, nebo hodně podobných místech, kde budete mít často pocit deja vu. Další slabinou je příběh, na který určitě hodně hráčů spoléhalo. Jistě, už od začátku to možná bylo otřepané téma, vy, jako jediná překážka stojící mezi životem a úplným zničením Země Temnotou. Ovšem lepším zakomponováním dějové linky by vznikl silnější zážitek, příběh by vás chytl za pačesy a nepustil. Takto se musíte spokojit s občasným vyprávěním Ghosta a smířit se se skoroabsencí příběhových videí, abyste na konec zjistili, že… Nemyslíte snad, že se tu dozvíte konec. :)

   

  Závěrem. Pokud si chcete užít perfektní střílečku, ať už sami nebo s kamarády – investujte. Pokud si chcete užít graficky dokonale a detailně vypracované světy – investujte. Pokud si chcete užít chytlavý příběh – taky investujte. Destiny se vyplatí v každém případě, byť nesplnila očekávání na 100%. Proto dáváme pěkných 90%. PS: Čeština by Destiny velice slušela, velká škoda.

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  There are no reviews to display.
×