Podnikání

Co vám nabídnou České Budějovice na dovolené


Někteří lidé se velmi rádi chlubí tím, kde tráví svou dovolenou, zvláště pokud se odehrává v atraktivním prostředí. Ono také poměrně dobře zní, když se někomu pochlubíte, že jste byli letos na Seychelách anebo jste se nedávno vrátili z Tenerife na Kanárských ostrovech. Je to tak, pro nás středoevropany, kteří nemáme přímý přístup k moři, je jakékoli mořské pobřeží jistou exotikou, ale pro některé z vás může být překvapením, že se někdy cítíme na dovolené lépe v tuzemsku. Jako jeden z příkladů bychom si mohli vzít ubytování v penzionech v Českých Budějovicích.

Sokolský ostrov České Budějovice

Cykloturistika na Třeboňsku a Českokrumlovsku – Třeboňsko a Českokrumlovsko, tedy zejména pohoří Blanského lesa, jsou dva odlišné cyklistické terény, na Třeboňsku se dočkáte spíše dlouhých táhlých rovin a zajímavých přírodních úkazů na hrázích rybníků a podél řek, říček a stok. V okolí Českého Krumlova počítejte naopak s terénem kopcovitým, kde si dáte více do těla, ale zas tu můžete objevit mnoho krásných vyhlídek směrem na Šumavu a do Českobudějovické pánve. Tyto oblasti patří k nejkrásnějším v České republice a neměli byste si je nechat ujít, pokud se věnujete cyklistice v širším měřítku.

na soutoku Vltavy a Malše

Doplujte s lodí po Vltavě až na soutok s Malší – jestliže si zajistíte ubytování na okraji Českých Budějovic, můžete toho využít při plavbě po Vltavě, kdy tu zakončíte výpravu, a po sportovním výkonu si tu konečně můžete dopřát pohodlí, vířivou vanu, teplou sprchu a měkké lůžko, což jistě přijde vhod v porovnání s noclehy pod stanem ve vodáckých kempech. Vltava je překrásná řeka zejména na svém horním toku, a někteří vodáci tu proloží plavbu jízdou na kole. Podél Vltavy vede sice frekventovanější, ale stále co se týče provozu únosná silnice z Vyššího Brodu do Českého Krumlova, a jsou odtud místy velmi zajímavé vyhlídky na meandrující říční tok.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets