Podnikání

Jaké máte možnosti při koupi nového vozu?


Pokud jste řidiči a auto využíváte pravidelně, je dost pravděpodobné, že alespoň jednou za život budete muset koupit nové auto. Auto je spotřební zboží, a i přes pravidelný servis a veškerou údržbu nám časem doslouží. Motory v autě mají jen omezenou životnost a většinou je to právě zničení motoru, kdy se majitelé rozhodnou, že už se jim do auta nevyplatí investovat další peníze, a je čas pořídit si auto nové. Kde na takové auto ale vzít peníze? Auto není zrovna věc, kterou byste si jen tak zaplatili z jedné výplaty, pokud ovšem nechcete auto za pár tisíc, u kterého ale můžete očekávat, že do něj časem investujete daleko více peněz.

auto

Jaké tedy máte možnosti, pokud nemáte dost peněz na to, abyste si koupili nové auto?

Půjčka u vaší banky

Jednou z nejběžnějších věcí je, že si zažádáte u vaší banky o půjčku. Banka vám obvykle poskytne výhodnější podmínky, než kdybyste o půjčku žádali například u nebankovní společnosti. Výhodou jsou zde nízké splátky, pokud si nastavíte delší dobu splácení, a také nízký úrok. Nevýhodou je, že banka si své klienty před tím, než jim financování schválí, dost prověřuje. Pokud se jí budou zdát vaše příjmy nedostatečné, půjčku vám neschválí.

auto

Finanční leasing

Další možností pro vás je finanční leasing. Co to vlastně je? Během toho, co měsíčně auto splácíte, nejste majitelem auta. Majitelem je společnost, která vám leasing poskytuje. Po dokončení splátek se stáváte majitelem. Výhodou je, že finanční leasing máte velkou šanci získat i když vám banka zamítla půjčku. Nevýhodou pak je, že budete muset před uzavřením smlouvy složit akontaci za vozidlo, které je obvykle 10–30 % z prodejní ceny.

Operativní leasing

Máte možnost také operativního leasingu. Výhodou je, že takto můžete získat auto na leasing bez akontace. Operativní leasing ale tkví v tom, že měsíčně odvádíte společnosti, která vám pronajímá auto splátku, ale je to vlastně částka, kterou platíte za pronájem auta. Po skončení smlouvy auto vrátíte leasingové společnosti, takže nebudete majitelé vozu.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets