Nakupování

Jak si sbalit kufr na dovolenou?


Plánování dovolené může být někdy obtížné a co teprve balení! Pokud jedete někam jen na víkend, budiž, ale zabalit se na týdenní nebo dvoutýdenní dovolenou…to už vyžaduje jisté plánování a přemýšlení. To, jak budete věci balit závisí také na to, zda cestujete autem, autobusem nebo letadlem. Letecké společnosti totiž udávají váhu, kolik by mělo vaše zavazadlo mít. A také samozřejmě záleží na destinaci, kam se vydáváte. Jinak bude váš kufr vypadat, pokud se chystáte do hor, a jinak pokud jedete na týden k moři.

kufry

Pojďme si ale říct pár tipů, jak se sbalit na dovolenou!

Oblečení rolujte a složte

Na dovolenou si musíte zabalit oblečení. A to nejlépe stylem, že vám nezabere moc místa. Proto ho skládejte a rolujte. Tužší oděvy, například z džínoviny skládejte, měkčí oblečení, třeba bavlnu, rolujte. Rolování je vhodné jen také pro nemačkavé věci. Věřte ale, že tímto systémem uspoříte v kufru spoustu místa!

Využijte místo v botách

Pokud sebou berete několik párů bot, zaberou vám v kufru pravděpodobně hodně místa. Využijte ho
Boty můžete vycpat jinými předměty, kterými ušetříte místo. Kromě toho se hodí do nich dát i křehčí věci, protože poskytnou jakousi ochranu. Do bot můžete nacpat například nabíječku, ponožky, sluneční brýle a další drobnosti.

Neberte si plné balení kosmetiky

Zvláště ženy potřebují obvykle mnoho kosmetických přípravků. Šampón, kondicionér, sprchový gel, odličovací mléko, denní krém…to všechno vám zabere mnoho místa. Kupte si prázdné lahvičky o malém objemu, do kterých si přelijete přípravky z velkých balení, které máte doma. Případně se dají snad v každé drogerii nebo parfumerii koupit kosmetické produkty v cestovní velikosti.

balení kufru

Udělejte si seznam

Bez seznamu ani ránu. Seznam toho, co budete balit na dovolenou, si postupně sepisujte klidně už několik týdnů před odjezdem. Postupně si budete vzpomínat na další a další věci, které budete potřebovat. Před balením ho můžete proškrtat, když u některé věci usoudíte, že ji nepotřebujete. Seznam si pak můžete schovat na další rok.

Další tipy najdete v článku Co si sbalit do kufru blog.luxbryle.cz.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets