Podnikání

Elektřina nás nemusí ruinovat


My lidé už nedokážeme žít zcela v souladu s přírodou. Dnes už potřebujeme mít v mnoha případech den i v noci, a protože nepřinutíme slunce, aby nám svítilo tehdy, kdy jeho svit potřebujeme, musíme si světlo zajistit jinak. A protože jsou louče, svíčky nebo petrolejky nepraktické zdroje světla a roj světlušek také nepochytáme, musíme využívat elektrické osvětlení.

Často si my lidé musíme také vařit. A pokud se nám nechce topit v tradičních kamnech a nedůvěřujeme plynu, vaříme rovněž na elektrických sporácích, používáme elektrické varné konvice, mikrovlnné trouby a podobně. Rovněž nepereme v neckách, ale v pračkách, někdy topíme elektrickými přímotopy, díváme se na televizi, posloucháme rádio, používáme výpočetní techniku…

solární panely

Zkrátka a dobře se dnes nedokážeme obejít bez elektřiny. Tato nám prokazuje v mnoha ohledech ty nejlepší služby. Ale současně si musíme přiznat, že má i tato energie dost daleko k ideálu. A to co se její ceny týká. Když máme platit účty za elektřinu, nejednou se nám i za toho nejlepšího elektrického osvětlení zatmí před očima, případně nám i přímo u elektrického přímotopu zmrzne úsměv na rtech nebo se i u ledničky rozpálíme doběla. Protože elektřina dávno není směšně laciná záležitost. Dnes už tuto sice máme k dispozici, ale platit ji není snadné. Dodavatelé některé z nás přímo sdírají z kůže.

panely na domě

A dá se takovým vysokým cenám za elektřinu uniknout? Dá. Pokud přestaneme sázet na drahé dodavatele a vsadíme na vlastní zdroje solární energie. Solární panely nám totiž poskytují elektřinu zdarma, a je tu třeba jen počáteční investice do jejich koupě. A cena fotovoltaiky na rodinný dům, byť ne nízká, se nám lidem díky bezplatné energii vrátí a vyplatí se to. A proto má dnes už spousta lidí takové vlastní zdroje elektřiny. A tito už se pak nemusí bát rostoucích cen energie.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets