Nakupování

Uzavíratelné sáčky pro akvaristy


Akvaristika je nádherný koníček. Musíte sice porozumět teorii a uvědomit si, že akvárium je uzavřený biotop, v němž hrají důležitou roli akvarijní rostliny se substrátem, nitrifikační bakterie a důležité živiny pro růst rostlin, ještě před tím, než do akvária vpustíte první ryby, ale jakmile se vám podaří pochopit to, co je třeba, budete mít mnohem lepší zdroj zábavy, než pasivní sledování televizní obrazovky. Někteří lidé tvrdí, že je to televize sama o sobě, na kterou se vydržíte dívat dlouhé hodiny.

akvarijní ryby

Akvarijní rostliny – akvaristé si mezi sebou vyměňují leccos, například ryby, akvarijní techniku, dekorace, substrát, ale i rostliny. Ty se mnohdy rychle rozmnožují, a tak je celkem snadné je nabídnout někomu k prodeji nebo jako dar. Rostliny se ovšem musí převážet ve vhodném prostředí, a to buď přímo ve vodě, anebo v dostatečně vlhkém prostoru, a to lze nejlépe zajistit uzavíratelnými sáčky. Ideální je mít ještě k dispozici polystyrenový přepravní box.

krásná závojnatka

Substrát – chcete-li pomoci začátečníkům s rozjezdem a osazením akvária prvními rostlinami, můžete odebrat část substrátu s nitrifikačními bakteriemi, anebo nový substrát promíchat s původním, případně jej „naočkovat“ bakteriemi z prodeje. Substrát se opět výhodně převáží v sáčcích se zipem, odkud nevyteče ani voda, ani se nevysype substrát či písek.

Akvarijní technika – zipové sáčky užijete i pro ukládání různých drobností a náhradních dílů, jako jsou filtry, vzduchovací kameny, hadičky, škrtítka, příchytky, teploměry, topítka a mnoho dalších technických vymožeností. Sáčky chrání svůj obsah před prachem a znečištěním, zejména kontaminací smogem z ovzduší.

Sáčky se zipem můžete mít doma uložené v zásobě v různých velikostech, nezaberou moc místa, nedegradují a uchovávají si své původní vlastnosti mnoho let. Navíc jsou velmi levné, takže neznamenají pro nikoho významnou finanční ztrátu.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets