Podnikání

Stěhování v létě je náročnější


Chystáte se ke stěhování v letním období a těšíte se na nové působiště, které vám nepochybně změní život? Pak bychom si mohli připomenout některé momenty, s nimiž bude tento proces snazší. Přinášíme vám 9 letních tipů pro místní i dálkové stěhování Odnes to.

Balicí materiál – některé stěhovací firmy pronajímají kartonové krabice a mohou vám zajistit i bublinkovou fólii. S tou zabalíte skoro všechno. Může se vám hodit ještě tenká stretch fólie pro balení velkých spotřebičů a nábytku.

Potraviny – stěhování potravin je v létě nutné věnovat mimořádnou pozornost vzhledem k tomu, že vysoké denní teploty velmi rychle mnoho pokrmů i potravinových surovin kontaminují bakteriemi. Až zabalíte trvanlivé potraviny do kartonových krabic, rozmyslete si, zda přestěhujete i to ostatní, nebo to raději včas zkonzumujete. Nebezpečné je to hlavně u živočišných potravin – mléčných výrobků, vajec a masa. S tím také souvisí včasné odmrazení chladničky a příprava na její přestěhování.

pomerančový džus

Fyzická dřina – v létě je každá nadměrná fyzická námaha větší zátěží pro organismus a pro netrénované jedince i nebezpečná. Proto se vyplácí stěhovací firmu požádat nejen o stěhování těžkých břemen, ale i o případnou demontáž a montáž nábytku, zejména velké nábytkové sestavy, jako jsou kuchyně nebo vestavby na míru.

krabice na stěhování

Úklid – měli byste šetřit síly i na úklidové práce, nezapomeňte uvést do pořádku jak místo, odkud se stěhujete, tak i nové působiště, zejména schodiště, výtahy, vstupní vestibuly a sklepní prostory. Pamatujte, že jak se uvedete na novém působišti, tak na vás lidé budou pohlížet, a poštvat si proti sobě sousedy hned první den není dobrý nápad.

Prodejny zdravé výživy – zejména v létě se rychleji unavíte při balení věcí a tak byste měli také častěji odpočívat. Rozumné je rozložit práci do více dnů, například začít balit již tři týdny před stěhováním a každý den sbalit jednu, dvě krabice a dopřát si vždy za odměnu něco na zub, třeba v prodejně zdravé výživy sladké zákusky z celozrnné mouky, s ovocem a třtinovým cukrem.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets