Podnikání

Instalatér má na starosti i plyn


Máte doma plynovou karmu nebo kotel? A víte, komu zavolat v případě poruchy? A víte také komu volat, pokud dojde k úniku u plynu a vy jej zaregistrujete svým čichem? Tehdy je nutné volat o pomoc co nejdříve, počítá se tu každá minuta a nebezpečí výbuchu plynu je jedna z nejvážnějších situací v lidském životě. Nesmíte příliš otálet, proto je dobré mít někde „bokem“, nejlépe v papírovém diáři (nikoli v mobilu kvůli případné poruše telefonu) uložený telefonický nebo e-mailový kontakt. Volat můžete třeba i od sousedů, otázkou ovšem zní, komu.

plynový sporák

Nebuďte zmatení a ujasněte si základní fakta – instalatérské řemeslo bylo dříve, zejména za socialismu, považováno za podřadnější profesi. Instalatér byl častokrát spojován pouze s rozvody vody a odpadů či kanalizací, a mnozí z vás se mohli domnívat, že nic jiného tito řemeslníci neumí. Tento trend se bohužel může přenášet i do současnosti a zejména někteří dříve narození jedinci vlastně neví, komu zavolat, když přestane fungovat plynový kotel anebo někde uniká plyn. Ujasněte si tedy, pokud se to týká i vás, že dnešní instalatér – to je odborník na rozvody vody, odpadů, topení a plynová zařízení, jinými slovy zkráceně na „vodu, topení a plyn“.

požár domu

Instalatéři navíc udržují nonstop pohotovost, což znamená, že pokud vás v noci vzbudí zápach plynu, okamžitě vytočte známé číslo a nahlaste poruchu s nejvyšší prioritou. Instalatéři třeba i ve dvě ráno ihned zasahují a dorazí většinou do hodiny. Nečekejte až do druhého dne do rána, to už může být pozdě. Instalatéři pohotovost jsou vám k dispozici třeba i na Štědrý den.

Výbuch plynu dokáže v určité koncentraci srovnat se zemí celé sídliště a pro zajímavost si stáhněte z Internetu video,, které snímá kamera z Divadelní ulice, kde došlo k výbuchu plynu v roce 2013. Tehdy byly sice škody relativně malé, ale byly vyčísleny na částku přibližně čtvrt miliardy korun, a to rozhodně není zanedbatelné číslo, a to nepočítáme zranění zúčastněných osob.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets