Podnikání

Vyklízení pozůstalosti může být náročnější, než stěhování


O stěhování je známo, že jde o poměrně náročný sled úkonů, počínaje balením věcí přes jejich přesun na nové působiště a konče jejich vybalováním a úklidem. Stěhování je navíc ztěžováno pobytem v novém prostředí, na které nejsme zvyklí, a musíme kromě fyzické námahy vynakládat určité úsilí k psychickému zvládání přizpůsobení se jiným zvyklostem.

klíče od domu

Jestliže bychom porovnávali stěhování s vyklízením pozůstalosti v Praze, možná vás napadne, že vyklidit byt je přece nesrovnatelně jednodušší proces. Prostě jen do prostor vletíte s kamarádem, oba s navlečenými rukavicemi a v montérkových overalech, a berete do rukou jednu věc za druhou, vynášíte je do přistaveného auta či bikranu, a během pár hodin je hotovo – prázdný byt. Maximálně vás zdrží demolice některých kusů nábytku či vytrhávání linolea a demontáž stropních svítidel. Pokud jde o věci, co se vyhazují, nemusíte dbát o nějakou opatrnost s jejich nakládkou, takže jde spíše o hrubou manuální práci.

vyklízení pozůstalosti

Zapomínáme však na jednu důležitou věc. Pozůstalost je pozůstalost, jsou to předměty, které bral do rukou někdo blízký, koho jsme měli rádi a milovali, a kdo tu již s námi není. Schází nám tu jeho přítomnost, a pokud to vysloveně nebyl nějaký zloduch, což nebývá u milovaných příbuzných pravděpodobné, může být vyklízecí akce mnohem náročnějším náporem na psychiku, než stěhování.

Už jen samotný pobyt v tomto prostředí může být skličující, protože nebožtíka stále vidíme kolem nás, a tak je rozumné pověřit touto operací profesionály, kteří s dotyčnou osobou neměli nic společného. Je totiž mnohem snazší vyklízet byt po někom, koho jsme nikdy neviděli a osobně neznali, protože nás s ní nespojují žádné zážitky. Jde jen o hromadu nějakých předmětů a probíhá to v podobném duchu, jako když nakupujeme v second handech oblečení, co někdo někdy nosil, anebo pořizujeme starožitný nábytek, který někdy někomu patřil.

Empty Sidebar
You haven't added any widgets to your sidebar. You can add widgets by going to: Appearance > Customize > Widgets